sâmbătă

10 iunie, 2023

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket

19 aprilie, 2013

Președintele Camerei de Comerț Româno-Germane, Radu Merica, a fost ales vineri în fruntea Consiliului de Administrație al Companiei Naționale Aeroporturi București.

Potrivit Ministerului Transporturilor, Merica a fost CEO al Ţiriac Holdings LTD, iar în prezent este general manager RER Group în România şi preşedinte Aircraft Owners and Pilots Associations (AOPA Romania).

De asemenea, Liviu Radu a fost numit director general, în conformitate cu legislația privind guvernanţa corporativă a întreprinderilor publice.


Din noua componenţă a Consiliului de Administraţie CNAB, condus de Radu Merica, în calitate de Preşedinte, mai fac parte Liviu Radu, Adrian Cighi, Bogdan Găurean şi Marius Bodea.

Președintele CA și directorul general al companiei aeroportuare de stat au fost selectaţi din lista persoanelor propuse de consultantul SC PricewaterhouseCoopers Tax Advisors & Accountants SRL, D&B David şi Baias S.C.A. şi George Butunoiu Group SRL, a menționat Ministerul Transporturilor.


Articole recomandate:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pocket

citește și

lasă un comentariu

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

toate comentariile

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

articole categorie

Citește și:

A apărut nr. 82 (al 19-lea, socotindu-se în sens invers) al revistei (exclusiv print) CRONICILE – Curs de Guvernare , sub titlul ”Înapoi, în improvizație”. Din cele 184 de pagini ale acestui

Lucrăm momentan la conferința viitoare.

Îți trimitem cele mai noi evenimente pe e-mail pe măsură ce apar: